Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przy parafii Św. Andrzeja Boboli w Łomży można oglądać żywą szopkę

Już po raz piąty mieszkańcy Łomży mogą oglądać żywą szopkę bożonarodzeniową. Została wybudowana przy parafii Św. Andrzeja Boboli przy ul. Wąskiej. Mieszka w niej kilkadziesiąt zwierząt, które wypożyczyli rolnicy z okolicznych miejscowości. Jak mówi ksiądz Andrzej Popielski, proboszcz parafii, w tym roku inwentarz jest wyjątkowo różnorodny. Jest kucyk, ciele, bocian, koza, dzikie gęsi, owce, kaczki, kurki rajskie, pawie, perliczki, bażanty, gołębie, indyczki i króliki. Szopka czynna będzie aż do 2 lutego, można ją odwiedzać od godz. 8.00 do godz.20.00.

A jak do niej trafić? Na ul. Wąską, przy której jest parafia można dojechać autobusami nr 8 lub 10. Samochodem jadąc w stronę tzw. nowego mostu - należy skręcić w prawo przy wieży ciśnień. Żywa szopka powstała już po raz piąty. Jak mówi ksiądz Popielski, taka forma lepiej działa na wyobraźnię oglądających i mniej osób przechodzi obok takiej szopki obojętnie. Do tej pory, przez 4 lata, żywą szopkę w łomżyńskiej parafii obejrzało ponad 12 tysięcy osób.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę