Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Szpital w Zambrowie w większości powiatowy

Główne zdjęcie
Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski (pierwszy z lewej) i Starosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski podpisują porozumienie w sprawie szpitala. (fot. www.zambrow.pl)

Szpital w Zambrowie, przez pięć lat prowadzony samodzielnie przez miasto, stał się własnością spółki samorządowej, z większościowym kapitałem powiatu zambrowskiego. Dziś – 24 grudnia – burmistrz Zambrowa i starosta zambrowski podpisali umowę w tej sprawie. 51 proc. udziałów w nowej spółce ma powiat, 49 proc. - miasto Zambrów.

Pięć lat temu gmina przejęła szpital właśnie od starostwa. Teraz oba samorządy zdecydowały się na wspólne prowadzenie tej placówki. Niewykluczony jest udział w spółce także innych okolicznych samorządów gminnych. Kolejne, których mieszkańcy także leczą się w Zambrowie, deklarują wsparcie finansowe dla szpitala.

Szpital potrzebuje kapitału przede wszystkim na modernizację, bez której za kilka lat trzeba byłoby go zamknąć z powodu standardu (chodzi o dostosowanie do wymogów unijnych). Potrzeba na to nawet kilkanaście milionów złotych. Spółka chce pozyskać fundusze nie tylko poprzez podwyższenie jej kapitału, ale także z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę