Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wojewoda twierdzi, że strajk jest nielegalny, a strajkujący stawiają żądania

Przywrócenia Adama Wykowskiego na funkcję zarządy PKS-u w Łomży i zagwarantowania, że załoga nie będzie ponosiła konsekwencji prawnych za dzisiejszych strajk – to dwa warunki jakie postawili strajkujący od rana pracownicy łomżyńskiego PKS-u wojewodzie podlaskiemu. Strajkujący oferują w zamian gotowość natychmiastowego powrotu do pracy i zrzeczenia się wynagrodzenia za dzisiejszy dzień.


Strajk pracowników PKS-u w Łomży i fili przedsiębiorstwa w Kolnie i Grajewie rozpoczął się o poranku. PKS stanął w obronie zarządcy firmy Andrzeja Wykowskiego, którego wczoraj odwołał wojewoda.  Rzecznik prasowy wojewody podlaskiego Mirosław Piontkowski podkreśla, że Wykowski został odwołany, bo nie realizował celów wytyczonych mu przez wojewodę.
- Pan Wykowski został powołany po to aby ustabilizować ciężką sytuację w tej firmie. Natomiast okazało się, ze pewnymi działaniami, pomimo próśb wojewody, ją zaogniał – mówi Piontkowski. - Chodziło tutaj o pewne zmiany organizacyjno-personalne. Pomimo kilkukrotnych monitów pan Wykowski nie stosował się do tych próśb w związku z tym pan wojewoda nie widział możliwości dalszej współpracy - wyjaśnia.   
Piontkowski podkreśla też, ze strajk pracowników PKS-u w Łomży i fili przedsiębiorstwa w Kolnie i Grajewie jest nielegalny, bo „Związek Zawodowy Kierowców nie wykonał pewnych kroków formalnych  koniecznych do ogłoszenia strajku”.
Dodajmy, że w strajku nie biorą udziału związkowcy zrzeszeni w NSZZ Solidarność. Niemniej od rana autobusy PKS nie wyjeżdżają z bazy. Delegacja wojewody, która przed południem rozmawiała ze strajkującymi wysłuchała ich racji i przekazała wojewodzie żądania. O tym czy zostaną one przyjęte ma być wiadomo w ciągu kilkudziesięciu minut.

zobacz: Strajk okupacyjny w łomżyńskim PKS-ie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę