Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Zawracane TIR-y w Łomży

Pracowitą noc mieli łomżyńscy policjanci. Od 22 do 6 rano obowiązywało nowe rozporządzenie o zakazie przejazdu TIR-ów przez miasto. Wczoraj na drogach dojazdowych pojawiły sie znaki, a nad ich przestrzeganiem czuwały patrole z drogówki. W nocy policjanci zawrócili blisko 100 ciężarówek. Nie wystawiali jednak mandatów. Proponowali kierowcom odpoczynek na parkingach, albo jazdę inną trasą.

Ograniczenie w ruchu ciężarówek wprowadził prezydent Łomży - Jerzy Brzeziński. Jest to związane z tym, że ruch w nocy w mieście był bardzo duży, a poziom hałasu wyższy niż przewidująto normy. Zakazowi sprzeciwił się wojewoda podlaski i nakazał usunięcie znaków. Prezydent Łomży tego nie zrobił, bo według niego pismo wojewody jest obciążone wadą prawną. Innego zdania są prawnicy wojewody. Jeżeli łomżyński magistrat nie zastosuje się do nakazu dostanie kolejne pisemne upomnienie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę