Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prawie pół tysiąca podlaskich kierowców bez ubezpieczenia OC

Coraz więcej podlaskich kierowców nie ma obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ryzykują mimo kilkutysięcznych mandatów jakie za to grożą. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Piotr Góralczyk z łomżyńskiej drogówki, kierowcy bez ważnego OC są zatrzymywani najczęściej podczas rutynowych kontroli, kiedy policjanci sprawdzają podstawowe dokumenty. Potwierdzenie ubezpieczenia to oprócz prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego jeden z obowiązkowych dokumentów, które zawsze musimy mieć. Może to być także ksero polisy, ale musi to być kopia potwierdzona przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

 W całym województwie podlaskim policjanci od początku roku zatrzymali 450 kierowców, którzy nie ubezpieczyli swoich samochodów. Za brak ważnego OC kierowca samochodu osobowego musi zapłacić prawie 2 tysiące zł. Oprócz tego, samochód jest holowany na policyjny parking a holowanie i postój na parkingu policyjnym dodatkowo obciąża kieszeń kierowcy. Czasami podczas kontroli kierowcy próbują tłumaczyć, że samochód jest ubezpieczony, ale nie mają przy sobie potwierdzenia. W takiej sytuacji zwykle policjanci czekają kilkanaście minut na potwierdzenie i wymierzają jedynie 50-złotowy mandat za brak wymaganych dokumentów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę