Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Teresa Adamowska “W pejzażu łomżyńskim”

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w piątek, 12 października 2007 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej “W pejzażu łomżyńskim” . Artystka przygotowała tę ekspozycję z okazji jubileuszu dwudziestolecia pracy twórczej. Tematyka obrazów inspirowana jest architekturą Łomży i okolicznymi krajobrazami. Są wśród nich prace malarskie odwołujące się do konkretnych miejsc i widoków, poetyckie kompozycje architektoniczne z motywami figuralnymi, swobodne impresje pejzażowe i oraz - bliskie abstrakcji - studia światła i przestrzeni, nasycone ciepłymi, często pastelowymi tonami i delikatną poświatą. Wystawę można zwiedzać do 22 listopada 2007 roku.

 

Teresa Adamowska - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - ceniona jest za wyjątkowo bogaty i wartościowy dorobek, który od 20 lat prezentuje na wystawach indywidualnych (20) i zbiorowych (50). W naszej galerii wystawia regularnie od 1987 roku. Zorganizowała tu 7 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych i konkursach środowiskowych. W dziesięciu edycjach konkursu “Dzieło plastyczne roku” zdobyła rekordową liczbę laurów (18). Dwukrotnie nagradzana była na Triennale Autoportretu w Radomiu (2000, 2003). W 2003 roku została laureatką „Złotej Stopki” przyznawanej przez Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”, natomiast w 2006 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Łomża za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Teresa Adamowska wykształciła własny język plastyczny, który wciąż rozwija i udoskonala wykorzystując niewyczerpane pokłady swojej wyobraźni i malarskiego kunsztu. Dzięki temu tworzone przez nią obrazy odznaczają się świeżością pomysłów, bogactwem metafor i odniesień oraz różnorodnością środków wyrazu.

Grzegorz Gwizdon
cz, 04 października 2007 16:36
Data ostatniej edycji: cz, 04 października 2007 16:45:13

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę