Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Senatorowie z podlaskiego - Cimoszewicz, Dobrzyński i Szafraniec

Włodzimierz Cimoszewicz, Jan Dobrzyński i Jan Szafraniec - to według sondażu dla Gazety Wyborczej, będą nowi senatorowie z województwa podlaskiego. Z badan przeprowadzonych w ostatni weekend września wynika, że prawie 29 procent wyborców z województwa podlaskiego odda 21 października głos na kandydata niezależnego Włodzimierza Cimoszewicza. Tylko 2 procent mniej uzyska Jan Dobrzyński z PiS-u, trzecie miejsce zajmie Jan Szafraniec - również z PiS-u z 25 -procentowym poparciem.

Wielkim przegranym miałby być Bohdan Paszkowski - według sondażu przeprowadzonego dla gazety głosować na niego będzie 17 procent wyborców - i to daje mu 4 miejsce, ale nie daje mu to miejsca w senacie. Kolejne miejsca zajęli: - z 16-toprocentowym poparciem Halina Święczkowska kandydująca z list Platformy Obywatelskiej, Barbara Ciruk z LiD-u - uzyskała 13 i pół procent, Włodzimierz Kusak z PO - otrzymał nieco ponad 6 procent, prawie taki sam wynik uzyskał Mieczysław Bagiński z PSL-u, Józef Szadurski z Samoobrony ma poparcie 5 i pół procent pytanych, na Ludwika Zalewskiego z Ligi Polskich Rodzin chce głosować nieco ponad 5 procent. Ostatni jest Jarosław Poteraj z Unii Polityki Realnej z 3-procentowym poparciem. Pełne wyniki sondażu - również z przedstawieniem kandydatów na posłów i z rozbiciem między innymi na płeć, wiek i wykształcenie głosujących znajdziemy w jutrzejszym wydaniu Gazety w Białymstoku.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę