Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Koniec strajku w suwalskim szpitalu

Koniec strajku w suwalskim szpitalu. Ponad 800 pracowników placówki nie straci pracy, a pacjenci nadal będą mieli opiekę. Chorzy z Suwałk nie będą ewakuowani. Późnym wieczorem lekarze porozumieli się z dyrekcją w sprawie podwyżki - poinformowała Jolanta Sochańska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Suwałkach. Strakujący zgodzili się na 800 zł podwyżki. Docelowo - w 2010 roku - płace pracowników służby zdrowia mają wzrosnąć do wysokości trzech średnich krajowych.

Porozumienia nie udało się natomiast osiągnąć w innym szpitalu w regionie - w Łomży. W poniedziałek czasowo mają tam zostać zamknięte oddziały: neurologiczny i okulistyczny. Na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym będą pracować wolontariusze. Przeciwko planom zamykania oddziałów łomżyńskiego szpitala protestowali jego pracownicy. Obawiają się zwolnień i chcą skłonić obie strony do porozumienia. Protestujący nie ukrywają, że mają za złe lekarzom, iż grożą odejściem z pracy. Wczoraj przed szpitalem zebrało się ok. 250 osób. „Gdzie wasze sumienia”, „Lekarze strajkują – pielęgniarki głodują” – takie hasła pojawiły się na transparentach. Pielęgniarki zapowiadają że podobne pikiety będą organizowane codziennie o 7.45 do czasu osiągnięcia porozumienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę