Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.podlaska.policja.gov.pl

Pijani za kółkiem

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

W ciągu 8 miesięcy tego roku policjanci na drogach województwa podlaskiego zatrzymali blisko 4 tys. nietrzeźwych kierowców. W tym samym czasie doszło do 741 wypadków. Aż 77 spośród nich spowodowali nietrzeźwi kierujący. Tylko w tych zdarzeniach zginęło 7 osób, a kolejnych 100 zostało rannych.

Od blisko roku policjanci z regionu prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji systematycznie, w różnych punktach na drogach sprawdzają trzeźwość dużej liczby kierowców. Również dzisiaj w godzinach od 6 do 8:00 funkcjonariusze przeprowadzili „Trzeźwy poranek” w czterech punktach na terenie naszego województwa. Pierwszy z nich został zlokalizowany w Zambrzycach koło Zambrowa na drodze krajowej nr 8, kolejne dwa znalazły się w Wysokiem Mazowieckiem (ul. 1-go Maja na drodze krajowej nr 66 oraz ul. Warszawska w ciągu drogi nr 678). Ostatni z posterunków kontrolnych wystawiony został na ul. Wiadukt w Białymstoku. W ciągu dwugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość prawie tysiąca kierowców. Niestety również i tym razem okazało się, że są wśród nich osoby, które zasiadły za kierownicą po spożyciu alkoholu. W trakcie dzisiejszych działań funkcjonariusze odnotowali w sumie 6 takich przypadków (4 w Wysokiem Mazowieckiem i po jednym w Zambrzycach i Białymstoku). Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Zambrzycach 42-letni kierowca ciężarowego volvo z Ostrowi Mazowieckiej. W wydychanym przez niego powietrzu alkomat wykazał 0,66 promila alkoholu. Niewiele mniejszy wynik badania trzeźwości odnotowali policjanci u kierowcy poloneza zatrzymanego w Wysokiem Mazowieckiem. 59-latek, który przewoził transport ziemniaków na miejscowy targ w wydychanym powietrzu miał 0,63 promila alkoholu. Zarówno ci dwaj kierowcy jak i pozostali zatrzymani dzisiaj kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę