Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

XI Festiwal wystartował

W niedzielne południe w dworku rodziny Lutosławskich w Drozdowie Kazimierz Sergiel śpiewając sceny z jednej z najlepszych rosyjskich oper pt. „Borys Godunow” - Modesta Musorgskiego - zainaugurował XI edycję Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Fragmenty rosyjskiego arcydzieła – jeden z lepszych polskich basów – śpiewał w towarzystwie wybitnej pianistki - Olgi Niecziporenko z państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Nim artyści rozpoczęli koncert oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonali wspólnie Jacek Szymański – pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu i Wojciech Kubrak Starosta Łomżyński.

Sceny z rosyjskiej opery Borys Godunow stanowiły pierwszą część koncertu pt. „Obrazki z wystawy”. W drugiej części zaprezentowano utwory także innych rosyjskich kompozytorów – m.in.: Piotra Czajkowskiego. Na tarasie dworku w Drozdowie przed licznie zgromadzoną publicznością poza wspomnianymi Kazimierzem Sergielem i Olgą Niecziporenko wystąpiła także wybitna gdańska wiolonczelistka Anna Sawicka. Koncert inauguracyjni poprowadziła Elżbieta Leszczyńska.

Koncert pt. „Obrazki z wystawy” był inauguracyjnym, ale nie pierwszym koncertem w ramach tegorocznej edycji Festiwalu. Przed południem w kościele parafialnym w Jedwabnem odbyła się Msza Święta w intencji artystów występujących na Festiwalu połączona z koncertem muzyki instrumentalnej i oratoryjno-kantatowej. W jedwabieńskim kościele wystąpili Aleksandar Kucharska-Szefler, Beata Koska, Jacek Szymański, Piotr Szefler, Andrzej Nanowski i Anna Sawicka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę