Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Patriotyczne Drozdowo

Pożegnanie Ojczyzny - pochód polskiej pieśni patriotycznej przez wieki to tytuł jednego z ostatnich koncertów w tegorocznej edycji festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W zabytkowym kościele parafialnym w Drozdowie pw. św. Jakuba Apostoła artyści z Trójmiasta: Beata Koska, Jacek Szymański, Dariusz Wójcik i akompaniujący im na fortepianie Andrzej Nanowski wykonali najpopularniejsze polskie pieśni patriotyczne.

Koncert zapoczątkowało wykonanie najstarszej znanej polskiej pieśni Bogurodzica. Pieśń ta jest tylko nieznacznie starsza od drozdowskiej parafii która została erygowana w 1435 r.
Kolejne wykonywane w sobotni wieczór w drozdowskiej świątyni utwory były już coraz młodsze, ale wszystkie łączy to, że powstawały i były one wykonywane w czasach największych prób świadomości narodowej Polaków. Mazurek 3 Maja, Warszawianka, Rota, Czerwone maki to tylko niektóre z mistrzowsko zaprezentowanych pieśni.

Sobota była przedostatnim dniem Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W niedzielę wielki finał – Wielka Gala w Pałacu – Jacek Szymański i jego goście. Koncert w którym wystąpią niemal wszyscy artyści, którzy przyjechali w tym roku do Łomży. Początek koncertu o godzinie 17.00 w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Koncert tradycyjnie już będzie transmitowany przez Radio Nadzieja - także w internecie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę