Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Drozdowsko - łomżyński Festwial zamknięty

Duet: Barbara Kubiak - Rafał Songan, przy akompaniamencie Olgi Niecziporenko, wykonał ostatni utwór koncertu pt. Wielka Gala w Pałacu - Jacek Szymański i jego goście - jednocześnie był to ostatni utwór IX Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Oficjalnego zamknięcia festiwalu - tak jak i jego otwarcia – dokonał starosta łomżyński Wojciech Kubrak. W koncercie finałowym wystąpiło dwanaście osób – artystów cen muzycznych wybrzeża, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania.

Przez ostatni tydzień w Drozdowie, Łomży i okolicznych miejscowościach rozbrzmiewała muzyka poważna w wykonaniu znanych i uznanych w kraju artystów. Tradycyjnie na drozdowsko - łomżyński Festiwal przyjechali oni na zaproszenie Jacka Szymańskiego – pomysłowdawcy, pierwszego organizatora i dyrektora artystycznego Muzycznych Dni. Większość z występujących na prowizorycznych scenach Drozdowa i Łomży to osoby na co dzień śpiewające na estradach Trójmiasta i Tamtejszej Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, ale nie tylko.

„Muzyczna uczta dla ucha i ducha” - tak bardzo często mówi się o tym Festiwalu i zdanie to jest ze wszechmiar prawdziwe, a niedzielny finałowy koncert był potwierdzeniem tych słów. W parku rodziny Lutosławskich w Drozdowie wysłuchało go kilkaset osób. Tradycyjnie był o koncert przebojów muzyki wokalnej i instrumentalnej, a każdy utworów i prezentujących go wykonawców był żywo przyjmowany przez słuchających.

Artyści występujący w koncercie „Wielka Gala w Pałacu – Jacek Szymański i jego goście”:
* Beata Koska
* Barbara Kubiak
* Wojciech Lewandowski
* Marta Nanowska – skrzypce
* Andrzej Nanowski – fortepian i organy
* Olga Niecziporenko - fortepian
* Marzena Prochacka
* Anna Sawicka – wiolonczela
* Renata Sergiel
* Kazimierz Sergiel
* Rafał Songan
* Dariusz Wójcik

Koncert prowadził Jacek Szymański

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę