Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Jubileuszowe „Wiadomości”

„Wiadomości Łomżyńskie” - kwartalnik Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej obchodzi swój pierwszy jubileusz. Do Czytelników trafia właśnie dziesiąte wydanie pisma, które - jak żadne inne - pisze o sprawach łomżyniaków, o historii oraz współczesności Łomży i najbliższych jej okolic. Ponad 40 bogato ilustrowanych stron za jedyne 5 złotych.

Jak na jubileuszowe wydanie przystało - zdobi je reprodukcja nieznanego jeszcze obrazu olejnego Teresy Adamowskiej pokazujące panoramę naszego miasta od strony Narwi. Autorzy pobawili się nieco dziełem wybitnej malarki, „wzbogacając” je skaczącymi przez Narew herbowymi jelonkami.  W cyklu "Dziś na jutro" Cezary Zborowski pisze o "kłopotach" białostockich drogowców z przebiegiem trasy Via Baltica, odkrywając przy tym wiele zakulisowych intryg związanych z wyborem przebiegu międzynarodowego korytarza transportowego, czyli z prawdziwym traktowaniem Łomży przez Białystok. Tytuł tłumaczy wiele: "Via Batlica: kombinacje dyrekcyjne". Wiele ciepłych wspomnień budzi też przedruk wypowiedzi internautów ze strony www.4lomza.pl, wspominających swoją młodość "Na brukach dzieciństwa". Mieszkający dziś w Poznaniu Wiktor Wysłouch opisuje swoje doświadczenia z Powiatowym Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego. Donata Godlewska wyjaśnia co wiemy, a czego jeszcze nie wiemy o dziejach Łomży. Kolejne głosy w dyskusji związanej z upamiętnieniem Hanki Bielickiej w jej rodzinnym mieście, reportaż Zygmunta Zdanowicza o muzycznej rodzinie Lipskich, o niezwykłym zaangażowaniu proboszcza z Niedźwiadnej i o jubileuszu 600-lecia parafii w Piątnicy, tradycyjne już wizyty w łomżyńskich galeriach i salach koncertowych oraz spory łyk sportowych emocji - uzupełniają całość. Polecamy też krzyżówkę łomżyńską i fotoreportaż o budowie wież na kościele Krzyża Świętego. To oczywiście tylko wiodące propozycje z najnowszego wydania "Wiadomości Łomżyńskich", w których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Jubileuszowego wydania kwartalnika szukajmy w kioskach "Ruch" oraz w siedzibie TPZŁ przy ul. Sienkiewicza 8. Radości z lektury.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę