Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nadzwyczajna sesja o Szosie Zambrowskiej

Blisko 5 mln 300 tys zł ma kosztować budowa drugiej nitki Szosy Zambrowskiej. Tyle za wykonanie odcinka drogi od Alei Piłsudskiego do ulicy Księżnej Anny chce łomżyńska firma PBK, która jako jedyna przystąpiła do ogłoszonego przez miasto przetargu. Mimo, że rząd inwestycje dofinansował kwotą 1,5 mln zł, to póki co miastu na inwestycje brakuje jeszcze ponad pół miliona zł. Jak to rozwiązać, jutro na już trzeciej w tym miesiącu nadzwyczajnej sesji będą debatować radni Łomży.

Brakujące pieniądze na budowę drugiej nitki Szosy Zambrowskiej prezydent chce pozyskać przesuwając w budżecie miasta środki z zaplanowanej na ten rok budowy sieci WiMAX. Aby tego dokonać musi uzyskać zgodę Rady Miasta. Decyzja powinna zapaść szybko dlatego  prezydent wystąpił do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie kolejnej – już trzeciej w tym miesiącu – sesji nadzwyczajnej. Odbędzie się ona już jutro (w piątek 21 września). Do tego czasu prezydent nie może podpisać umowy z wykonawcą dopóki nie ma zapewnionych na jej realizację pieniędzy.
Zgodnie z planami drugi pas Szosy Zambrowskiej ma zostać oddany do użytku jeszcze przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę