Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Senator Jan Szafraniec opuszcza szeregi LPR

Miała być prezentacja kandydatów do sejmu i senatu, miało być ogłoszenie lidera Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach. Były przemówienia, okrzyki "Zwyciężymy", "Precz z komuną", "Precz z Tuskiem". Politycy podlaskich struktur PiS-u organizując konwencję wyborczą zapowiadali, że poznamy kto będzie otwierał listę tej partii do sejmu. Tymczasem obok premiera Jarosława Kaczyńskiego na scenie pojawili się 3 politycy: Krzysztof Putra - do tej pory wicemarszałek senatu, Krzysztof Jurgiel - poseł i były minister rolnictwa oraz Jarosław Zieliński - poseł i wiceszef MSWiA. J

Jarosław Zieliński tłumaczył, że konwencja miała charakter polityczno-programowy. Krzysztof Putra po konwencji powiedział Radiu Białystok, że "liderów wszyscy widzieli na scenie". Do tej pory spekulowano, że Krzysztof Putra przejdzie do sejmu, a do senatu powróci Krzysztof Jurgiel. Dziś Jurgiel postawił sprawę jasno: chce dalej pracować w sejmie i dokończyć zaczęte sprawy. Krzysztof Putra potwierdził zaś, że otrzymał od premiera propozycję startu do sejmu i inną "atrakcyjną propozycję", o której wicemarszałek nie chce mówić, a którą właśnie konsultuje z rodziną. Dowiedzieliśmy się, kandydatem PiS-u do senatu ma być być Jan Szafraniec -do tej pory reprezentujący Ligę Polskich Rodzin w senacie. "Pożegnałem się z LPR. Otrzymałem propozycję reprezentowania Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział Radiu Białystok Szafraniec. Szafraniec pojawił się na konwencji PiS-u i zajął miejsce wśród liderów partii. Komitet polityczny w Prawa i Sprawiedliwości w środę ma ostatecznie zdecydować, jak wyglądać będzie lista wyborcza PiS-u w Podlaskiem do sejmu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę