wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Strefa gospodarcza na 16 hektarach? Zaczynamy z tym co mamy - mówi prezes SSSE

16,6 hektarów – tyle ziemi chce przeznaczyć Łomża pod utworzenie podstrefy Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Wniosek podpisany przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego o podjęcie stosownej uchwały właśnie trafił do przewodniczącego Rady Miasta. Wiesław Grzymała, choć ma wątpliwości czy zgodnie z prawem można poszerzyć program zwołanej już nadzwyczajnej sesji, to podkreśla, że jutro radni zajmą się wnioskiem prezydenta. - Jestem pewny, że jutro Rada podejmie uchwałę w sprawie zgody na ustanowienie Łomżyńskiej Podstrefy SSSE – mówi Grzymała. - 16 ha to za mało – podkreśla prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz. - Zaczynamy z tym, bo więcej nie ma – dodaje, krytykując przy tym samorząd Łomży, że przez pół roku nie potrafił znaleźć nowych terenów pod strefę.

szkic przedstawia tereny, które miasto chce przeznaczyć pod podstrefe SSSE
szkic przedstawia tereny, które miasto chce przeznaczyć pod podstrefe SSSE

Zgodnie z przedstawionym przez prezydenta projektem uchwały pod podstrefę miasto chce przeznaczyć grunty położone w trzech kompleksach. Pierwszy z nich o powierzchni niemal 2,9 ha znajduje się na terenie „Bawełny” przy drodze dojazdowej do ciepłowni miejskiej. Drugi kompleks to niemal 8,5 ha  w okolicach ulic Poznańskiej i Spokojnej należące do Pepeesu, a trzeci to niemal 5,3 ha w postaci terenów przy Gaspolu i dawnej bocznicy kolejowej „Bawełny” w części od ul. Spokojnej w kierunku Alei Legionów.
Łącznie powierzchnia gruntów przekazanych pod podstrefę na terenie miasta sięga 16,6 ha.

Grzegorz Mackiewicz prezes SSSE podkreśla, że inwestorzy, którzy wyrażali chęć zainwestowania w Łomży potrzebują co najmniej 50 ha ziemi.  
- Chętni są ale gruntu nie ma. To podstawowy problem, który ciągnie się za nami od pół roku – dodaje Mackiewicz.- Traktujemy to jako I etap. Musimy szybko złożyć wniosek, a później – jeśli znajdą się jakieś grunty, będziemy starali się o poszerzenie podstrefy – mówi.  
Prezes SSSE nie szczędzi słów krytyki władzom Łomży: „widać pół roku to jest za mało dla samorządu Łomży aby znaleźć tereny pod inwestycje”, „zostałem postawiony pod ścianą, albo zaczynamy z tym co mamy albo nic”, niemniej jak mówi „zarząd Strefy wyciągnął rękę do Łomży i zaczynamy”
Prezes Mackiewicz wniosek do ministerstwa gospodarki chce zawiść w tym, a ewentualnie na początku przyszłego tygodnia. Czas nagli. Z jednej strony pospieszają inwestorzy, którzy chcą zainwestować w Łomży, z  drugiej - prezes Mackiewicz chce wykorzystać obietnicę premiera Jarosława Kaczyńskiego, który w maju obiecał Łomży strefę... Ostateczna decyzja powinna zapaść przed wyborami, a więc wniosek z uchwałą Rady Miasta Łomża musi trafić do rządu bardzo szybko.

Przypomnijmy w środę radni Łomży mają spotkać się na nadzwyczajnej sesji by podjąć uchwałę w sprawie utworzenia dodatkowych obwodów głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych. 
190729010534.gif

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę