Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Kar za nadprodukcję mleka nie będzie

Dobra wiadomość dla rolników produkujących mleko w regionie. W tym roku nie trzeba będzie płacić kar za nadprodukcję mleka, gdyż jako kraj nie przekroczyli wyznaczonego limitu - poinformowała Agencja Rynku Rolnego. Krajowy limit produkcji mleka rolnicy wykorzystali w ok. 97,3 proc. W ubiegłym roku łączna kara dla Polski nałożona przez Komisję Europejską wyniosła 64 mln euro.

W ub.r. producenci mleka musieli zapłacić kary  - po 39 groszy od każdego litra mleka wyprodukowano ponad limit. Nadprodukcja mleka w Polsce sięgnęła w ubiegłym roku kwotowym prawie 296 tys. ton.
Pod koniec 2006 roku KE zgodziła się na przesunięcie 87 tys. ton mleka z kwoty bezpośredniej do kwoty hurtowej. Polska otrzymała także tzw. rezerwę restrukturyzacyjną w wysokości 416 tys. t. Powiększenie krajowej kwoty skutkowało zwiększeniem indywidualnych limitów dla producentów mleka.

W roku kwotowym 2006/2007 wykorzystanie krajowej ilości referencyjnej dla dostawców hurtowych (tj. rolników, którzy dostarczają mleko do mleczarni) ukształtowało się na poziomie 97,55 proc., zaś dla sprzedaży bezpośredniej - ok. 83,71 proc.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę