Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Lech Kaczyński honorowym obywatelem Czyżewa-Osady

Prezydent Lech Kaczyński został honorowym obywatelem niewielkiej gminy Czyżew-Osada. Taką uchwałę przyjęła jednogłośnie rada tej gminy, podkreślając m.in. związki rodzinne prezydenta z tymi terenami. Lech Kaczyński ma odebrać wyróżnienie jesienią, bo w poniedziałkowej uroczystości nie wziął udziału z powodu stanu zdrowia. Nadanie mu honorowego obywatelstwa Czyżewa-Osady było w programie poniedziałkowego, odwołanego w ostatniej chwili, pobytu prezydenta RP w województwie podlaskim.

Wójt gminy Anna Bogucka powiedziała PAP, że władze czują się zaszczycone tym, że Lech Kaczyński zdecydował się przyjąć gminne wyróżnienie. Podkreśliła, że prezydent wspomina publicznie związki z tymi terenami z czasów dzieciństwa, gdy przyjeżdżał tam do miejscowości Ołdaki-Magna Brok.
REKLAMA    Czytaj dalej
 
Dodała nawet, choć zaznaczyła, że to jest na razie jedynie niepotwierdzona hipoteza miejscowego historyka przygotowującego monografię gminną, że przodkowie rodziny Kaczyńskich pochodzą z tych terenów.

Gmina Czyżew-Osada leży w powiecie wysokomazowieckim. Liczy ok. 6,7 tys. mieszkańców.

Minister w Kancelarii Prezydenta RP Michał Kamiński powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że Lech Kaczyński jeszcze jesienią przyjedzie do Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa-Osady.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę