Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

“Tajemny świat Horudy” ceramikaTadeusza Waltera

W Galerii Sztuki Współczesnej, po pięciu latach, ponownie gości Tadeusz Walter z ceramiką artystyczną. W poniedziałek, 10 września 2007 roku, o godz. 18.00 zapraszamy do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 na wernisaż jego wystawy “Tajemny świat Horudy”. Tadeusz Walter jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie studiował malarstwo i tkaninę. Dyplom uzyskał w 1970 roku. Kilka lat po ukończeniu studiów wyjechał do Indii i tam, podczas trzyletniego pobytu, zainteresował się ceramiką, której już wkrótce poświęcił się całkowicie. Urzekły go możliwości toczenia i lepienia przedmiotów z gliny oraz barwienia ich za pomocą różnobarwnych szkliw. Tadeusz Walter od lat sam komponuje szkliwa, wśród których wyróżniają się tzw. krystaliczne, dające wyrafinowane kolorystycznie powłoki, ozdobione wachlarzykami kryształków.

 

W swojej pracy artysta stosuje różne rodzaje szkliw powlekając nimi - bogate w detale, ażury i dekoracyjne faktury - rzeźby, misy, talerze, filiżanki, lampiony, świeczniki, czajniczki, butle oraz różnokształtne czarki i pudełka wywiedzione z wyobraźni inspirowanej formami natury i sztuką Wschodu. W tym tajemniczym świecie finezyjnych kształtów żyje, wymyślony przez Tadeusza Waltera, bożek Horuda, syn egipskiego boga Horusa i hinduskiego bóstwa Garudy, którego autor przedstawia jako człowieka z głową ptaka. Tytułując go panem szczęścia i pomyślności umieszcza jego figurkę na pokrywkach i obrzeżach naczyń oraz w kompozycjach rzeźbiarskich. Ceramiczne przedmioty Tadeusza Waltera cechuje niezwykła harmonia kształtów i barw. Wystawę można zwiedzać do 5 października 2007 roku.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

Grzegorz Gwizdon
pon, 03 września 2007 14:10
Data ostatniej edycji: pon, 03 września 2007 14:30:24

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę