Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dogadali się z Zieloną Architekturą(?)

Miasto doszło do porozumienia z Zieloną Architekturą – twierdzi Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży. W piątek w ratuszu odbyło się spotkanie Jerzego Brzezińskiego z przedstawicielem firmy Zielona Architektura. - Po rozmowie z Prezydentem Zielona Architektura uznała zasadność naliczenia przez Urząd Miejski kar – napisał Czech w krótkim oświadczeniu po zakończeniu spotkania.

Przypomnijmy miasto naliczyło Zielonej Architekturze 216 tys. zł kar za za 144 dni opóźnienia przy realizacji I etapu modernizacji stadionu. Cała inwestycja warta 3 mln zł miała początkowo zakończyć się do 30 października 2006 roku, później termin wydłużono do końca grudnia 2006 roku... a faktycznie odbioru prac dokonano 31 maja 2007 roku i jeszcze wskazano kilkanaście uchybień, które wykonawca miał usunąć w lipcu...
Zielona Architektura twierdziła, że kara jest niesłuszna i groziła że będzie dochodziła płatności na drodze sądowej. Tym też tłumaczyła przed Komisją Rewizyjną Rady Miasta, która sprawdza działania urzędu przy tej inwestycji, odmowę odpowiedzi na jakiekolwiek pytania w tej sprawie. Teraz – jak podał ratusz - „Zielona Architektura uznała zasadność naliczenia przez Urząd Miejski kar”.

Dodajmy, że międzyczasie Zielona Architektura wygrała także przetarg na wykonanie II etapu prac modernizacyjnych na stadionie. W jego ramach ma zostać wykonanie odwodnienia wałów przeciwpowodziowych przy boisku treningowym, zbudowana instalacji nawadniająca i odwodnienie, a także wykonana płyty boiska treningowego z nawierzchnią trawiastą z trawy wysiewanej. Prace powinny rozpocząć się przed miesiącem i zakończyć do 30 września tego roku (ale boisko boczne będzie odebrane dopiero 8 miesięcy później, a w tym czasie całe ma się zazielenić). Niestety dotychczas firma na budowie nawet nie wbiła szpadla... Zgodnie z komunikatem z ratusza prace mają rozpocząć się już po niedzieli.  Koszt tych prac to 810 tys zł, tyle tylko, że na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej RM wiceprezydent Marcin Sroczyński zapowiedział, że z tej kwoty zostanie potrącone jeszcze około 250 tys zł także jako kara za I etap modernizacji stadionu...
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę