Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Radni Łomży zatrzymali... wypłaty dla nauczycieli?

W tym roku nie będzie nowoczesnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, nie będzie też remontu ulicy Spółdzielczej, ani wykonywanych planów przebudowy starego basenu przy I LO na ośrodek sportów walki, będzie za to zamknięty most przez Łomżyczkę na Grobli Jednaczewskiej – takie – zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego – są konsekwencje odrzucenia przez radnych miasta proponowanych przez prezydenta zmian w budżecie Łomży. W komplecie radni odrzucili także zmianę polegającą na wpisaniu do budżetu 49 tys zł na wypłaty dla nauczycieli, którzy wysłuchiwali matury. Pieniądze te na nauczycielskie konta powinny trafić do piątku, ale wobec tego nie trafią - twierdzi prezydent.

Prezydent argumentował, że przesunięcia środków są konieczne. Na wybudowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy SP nr 5 – na które miasto dostało dotację z ministerstwa sportu – potrzebne było dodatkowe 47 tys zł, bo okazało się, że koszt jest wyższy niż pierwotnie zakładano. Więcej pieniędzy miasto potrzebowało także na plany przebudowy basenu i na większy remont na ulicy Spółdzielczej. Poza tym zdaniem prezydenta konieczny stał się  remont mostu przez rzekę Łomżyczkę na Grobli Jednaczewskiej, bo stan przeprawy grozi jej natychmiastowym zamknięciem. Prezydent chciał aby pieniądze na realizację tych zadań pochodziły z zapisanych w budżecie pieniędzy na remonty ulic Kierzkowej i Kraski. Tych ulic zdaniem prezydenta w tym roku i tak nie da rady wyremontować... Radni w większości jednak argumentacji prezydenta nie uznali i na takie przesunięcia zgody nie wyrazili. A że razem z tymi zmianami prezydent zaproponował wprowadzenia do budżetu także pieniędzy na wypłaty za prace przy maturach łomżyńskich nauczycieli w komplecie przepadał i ta poprawka...  Dodajmy, że nauczyciele pieniądze zarobione przy ustnych  maturach mają otrzymać do końca sierpnia.

Zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego jest jeszcze jedna konsekwencja takiego głosowania radnych. Miasto będzie musiało oddać do ministerstwa sportu 115 tys zł, które otrzymało jako dofinansowanie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5.       
 

Radny Krzysztof Sychowicz
Radni nie zagłosowali przeciwko budowie boiska przy SP nr 5, i nie głosowali przeciwko wypłacie wynagrodzenia nauczycielom za matury. Błędem Prezydenta według radnych było połączenie z tymi dwiema sprawami także kwestii inwestycyjnych. Chodzi tu szczególnie o zamiar zaniechania przebudowy ulic Kierzkowej i Kraski, do realizacji tych inwestycji zobowiązała prezydenta Rada Miasta uchwalając tegoroczny budżet. Radni dziś mogli zaakceptować albo wszystkie poprawki łącznia, albo żadną z nich. Takie postawienie sprawy wywołało wśród większości radnych sprzeciw, co objawiło się głosowaniem przeciwko przyjęciu poprawek do budżetu.
Nie jest to rozwiązanie dobre, ale Rada nie może zgodzić się na stawianie nas pod „ścianą” i pozbawianie możliwości wyboru.
Pomimo tego zgrzytu liczymy na współpracę z Prezydentem, przy rozwiązywaniu problemów miasta.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę