Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dodatkowe 35 milionów złotych ma trafić do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodatkowe 35 milionów złotych ma trafić do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Chociaż tegoroczny budżet podlaskiego NFZ wynosi nieco ponad miliard 200 milionów złotych, to ta stosunkowo niewielka kwota, która trafi do naszego województwa jeszcze we wrześniu będzie przeznaczona między innymi na skrócenie kolejek do specjalistów - powiedział Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Służb Mundurowych Dariusz Wasilewski. Zapowiedział też uproszczenie zasad kontraktowania usług medycznych oraz zmiany w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Jedna z poważniejszych zmian, ma dotyczyć lekarzy rodzinnych. Od nowego roku mają zostać obarczeni większą ilością obowiązków - związanych głównie z programami profilaktycznymi - ale jednocześnie pójdą za tym pieniądze na wzrost wynagrodzeń. Na podwyżki wpłynie także wzrost z 10 na 12 złotych ceny punktu kontraktowanych usług medycznych. Zmiany zaczną obowiązywać od nowego roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę