Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy młody bocian z łomżyńskim obywatelstwem rozpoczął trudną sztukę latania.

Jego rodzice w maju wybrali jeden z kominów jednopiętrowego domu przy ul. Sikorskiego na założenie gniazda. Znajduje się ono niemal w centrum miasta, około 200 metrów od Ratusza. Doczekali jednego potomka, którego przygotowują do dalekiej podróży za Morze Śródziemne. Tymczasem właściciele domu mają nie lada problem. Bociany zbudowały bowiem gniazdo na kominie, używanym w trakcie sezonu grzewczego.

Z prośbą o pomoc w przeprowadzce bocianiej rodziny zwracali się już do wielu firm zajmujących się ochroną przyrody, także do ministerstwa ochrony środowiska. Jak dotąd - bezskutecznie. Może w rozwiązaniu problemu pomogą energetycy lub strażacy? W tym roku w Łomżyńskim parku Krajobrazowym Doliny Narwi doliczono się 130 bocianich gniazd. 40 pozostało niezamieszkanych. W 88 gniazdach urodziło się 208 bocianów - prawie o 20 więcej niż przed rokiem. W sumie na terenie parku mieszka obecnie ponad 380 boćków.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę