Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Krzysztof Waśko - wystawa malarstwa

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Waśki, które - z udziałem Autora - odbędzie się we wtorek, 7 sierpnia 2007 roku, o godz. 18.00, w naszej galerii, przy ul. Długiej 13. Ekspozycję można oglądać do 2 września 2007 roku.

 Urodzony w Łomży - w 1970 roku - artysta pochodzi ze znanej z muzycznych i plastycznych uzdolnień rodziny. Jest absolwentem Columbia College w Chicago ( malarstwo - 1997 i fotografia - 1999) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (malarstwo, 1999). Od dwunastu lat Krzysztof Waśko przebywa w Chicago, gdzie pracuje, maluje, fotografuje i wystawia swoje prace. W latach 1990 – 2007 zorganizował w Polsce i USA 18 wystaw indywidualnych (m.in. w 1994 roku, w łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami) oraz uczestniczył w 30 prezentacjach zbiorowych ( głównie w USA). Artysta często przyjeżdża do Polski. Obecna ekspozycja ma charakter retrospektywny. Składają się na nią - inspirowane pejzażem - abstrakcje oraz portrety. Prace zostały wykonane są w różnych technikach malarskich (olej, akryl, monotypia). Część z nich została przywieziona specjalnie na tę okazję z Chicago, część pochodzi ze zbiorów rodziny i przyjaciół, którym zostały darowane, a kilka powstało już po przyjeździe artysty do Polski, w lipcu i sierpniu 2007 roku. W tym samym czasie, co w Łomży, prace Krzysztofa będą wystawiane w Tower Peace Chicago Cultural Center. Kolejne wystawy w USA to: Kasia Kay Art Project Chicago oraz ekspozycje w Chicago History Museum i Laredo Art Center w Teksasie. Artysta ma także w planach namalowanie, na prośbę kuratora z Chicago History Museum, wizerunku “Chicago Madonna”, który będzie eksponowany w 2008 roku na wystawie związanej z historią katolicyzmu w Chicago. Prace malarskie i fotografie Krzysztofa znajdują się w zbiorach Chicago History Museum (USA), Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu, Muzeum ASP we Wrocławiu oraz Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.
Grzegorz Gwizdon
cz, 02 sierpnia 2007 14:26
Data ostatniej edycji: pon, 06 sierpnia 2007 12:17:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę