Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Edukator ratuje przed zamknięciem kolejną wiejską szkołę

Prowadzona przez Stowarzyszenie "Edukator" szkoła podstawowa i utworzony przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej ośrodek pomocy dla dzieci, okazały się ratunkiem dla planowanej do likwidacji Szkoły Podstawowej w Szczodruchach (gm.Kołaki Kościelne). Wspólne działania Edukatora i Caritasu zmierzają do tego, że dzieci, które zamieszkają w rodzinie zastepczej w zbędnej do celów dydaktycznych części szkoły, staną się jednocześnie jej uczniami, zwiekszając liczbę uczniów placówki.

Zdaniem pomysłodawców jest to rozwiązanie możliwe do wykorzystywania także w przyszłości, przez umożliwianie zamieszkania w takich szkołach samotnym matkom z dziećmi, rodzinom bezrobotnych nauczycieli, którzy mogliby tam nauczać, i wielodzietnym rodzinom mającym problemy mieszkaniowe lub zawodowym rodzinom zastępczym.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę