Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość za www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy Łomży przygotowują się do blokowania ulic w proteście przeciwko tirom.

Każdego dnia przez miasto przejeżdża tranzytem ponad 4 tysiące ciężkich samochodów i kilkakrotnie więcej aut osobowych. Zdewastowana jest m.in. ulica Wojska Polskiego przez którą przemieszcza się się cały ruch tranzytowy z kierunku Ostrołęki i południa Polski do Grajewa, Suwałk i przejść granicznych z Litwą. Jej stan jest już na tyle tragiczny, że miasto zmuszone jest do natychmiastowego rozpoczęcia naprawy nawierzchni. Ratusz musi wydać na ten cel ponad pół miliona złotych ze swojej kasy. W rejonie tej ulicy także pękają ściany budynków. Często dochodzi do wypadków drogowych. Od wielu miesięcy mieszkańcy zasypują samorząd i administrację rządową petycjami i apelami o ograniczenie ciężkiego ruchu tranzytowego.

Rozwiązaniem byłaby obwodnica, ale ta - jeśli wierzyć planom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - powstanie nie wcześniej niż w 2012 roku. Zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego problem jest znacznie poważniejszy niż w Augustowie i dotyczy bezpieczeństwa znacznie większej liczby osób, bo około stu tysięcy. Marek Makieła - przedstawiciel mieszkańców przygotowujących akcję protestacyjną powiedział Radiu Białystok, że blokada ulic rozpocznie się we wrześniu i trwać będzie do skutku, czyli do całkowitego wyeliminowania ruchu tranzytowego z granic administracyjnych Łomży.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę