Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czy Federacja Zielonych brała pieniądze w zamian za niesprzeciwianie się niektórym inwestycjom?

Prokuratura sprawdzi, czy Federacja Zielonych z Białegostoku popełniła przestępstwo. Postępowanie wszczęto po tym, jak dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" w artykule "Zielony interes" napisała, że Zieloni mieli dostawać pieniądze od niektórych firm inwestujących w Białymstoku, w zamian za milczenie i nieoprotestowywanie prowadzonych inwestycji. Rafał Kosno z Federacji Zielonych potwierdził nam, iż w ubiegłym roku na konto stowarzyszenia wpłynęło 55 tysięcy złotych. 40 tysięcy od firmy TK Development, która buduje Galerię Białą oraz 15 tysięcy z Browaru Dojlidy, który prowadzi rozbudowę. Podkreśla jednak, że były to pieniądze za wykonane przez Stowarzyszenie usługi doradcze i ekspertyzy. Gazeta twierdzi, że ekspertyzy były tylko przykrywką, a pieniądze miały zapewnić przychylność Federacji Zielonych w stosunku do inwestycji prowadzonych przez wymienione firmy.

Potwierdził to nam rzecznik Kompanii Piwowarskiej Paweł Kwiatkowski. Tłumaczy, że "Browar zdecydował się wykupić od Federacji Zielonych usługę doradczą, której nie potrzebował, ale w zamian miał mieć zagwarantowany spokój przy prowadzeniu inwestycji." Zarzutom tym zaprzecza Rafał Kosno. Twierdzi, że Browar Dojlidy nie wywiązał się z zawartego z Federacją porozumienia i skierował sprawę do sądu. Jak mówią przedstawiciele innych organizacji ekologicznych działających w regionie, o tej sprawie mówi się od kilku lat, jednak do tej pory nie udowodniono żadnego przestępstwa. A sam Rafał Kosno zamieszczony w Gazecie artykuł nazywa pomówieniem i zapowiada, że będzie dochodzić swoich racji w sądzie. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych wiadomościach.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę