Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Sporne kamienice w Łomży.

Ustaleniu rozbieżności przede wszystkim w wycenie budynku przy ul. Senatorskiej poswięcone było dzisieksze spotkanie władz Łomży z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Władze miasta zaprezentowały swoja wycenę, która w stosunku do tej zaprezentowanej przez strone żydowską jest niższa o kilkadziesiąt tysiecy złotych. Władze fundacji zobowiazały się, że udzielą odpowiedzi pisemnie, zas prezydent Jerzy Brzeziński że zapozna z nią radę miasta.

Prawa do kamienicy przy ul.Senatorskiej w Łomży Fundacja odzyskała na poczatku tego roku decyzja komisji regulacyjnej. Nowy zarządca starał sie wówcza podwyższyć czynsz lokatorom funkcjonujących tam mieszkań komunalnych, spotkał sie jednak ze stanowczym sprzeciwem. Miasto podjęło starania o ponowne odzyskanie tego budynku, aby pomóc mieszkańcom. Obie strony - i władze Łomży i fundacja - mają nadzieję, że to pierwsze porozumienie może stac sie szansą na rozmowy w przyszłości. Skądinąd wiadomo, że Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego rości sobie prawa jeszcze do ponad 20 obiektów i działek w Łomży.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę