Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Akt oskarżenia w sprawie działania na szkodę spółdzielni Mlekpol

Na prawie 3 mln zł. strat naraziła spółdzielnię mleczarską "Mlekpol" pracownica, która przez prawie 3 lata wypłacała rolnikom nienależne im pieniądze. Krystyna K. działała dwojako - albo wprowadzała do elektronicznej księgowości informacje o zwrocie udziałów w spółdzielni tym, którym się one na należały, albo podwyższała im klasę mleka, co ma wpływ na cenę skupu. W sumie zanim "wpadła" przez przypadek w grudniu 2005 roku dokonała kilkuset takich operacji finansowych.

 Aktem oskarżenia, który zarzuca jej oszustwo i spowodowanie szkody w majątku mleczarni, prokurator objął jeszcze cztery osoby - dyrektora działu skupu, który podwyższając na papierze jakość surowca spowodował wypłaty 850 tys. zł więcej niż należności, dwóch jego podwładnych, którzy robili to na skalę po kilkadziesiąt tysięcy każdy i pracownicy "Mlekpolu", która zaoferowała rolnikowi taką możliwość w zamian za kilkaset zł.

Zarzuty przedstawione Krystynie K. zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę