Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Kurpie-Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy "Kurpie- Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2007 roku, o godz. 12.00, w Galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży. Wystawa będzie czynna do 25 lipca.

Fotografie na wystawę zostały wybrane spośród blisko 400 zdjęć umieszczonych w albumie “Kurpie - Puszcza Zielona” autorstwa Gabora Lorinczego. Ten znany łomżyński fotografik po raz piaty wystawia swoje prace w naszej galerii (poprzednie wystawy odbyły w latach: 1995, 1998, 2000, 2001). W najnowszej ekspozycji Gabor Lorinczy, z radością powrócił do tematyki związanej z Kurpiowszyzną. Oczarowany mieszkańcami i przyrodą tej niezwykłej krainy zachłannie utrwala zmieniające się wraz z porami roku obrazy. Znajduje je w puszczy i nad rzeką, na rozległych łąkach i wśród  pól, na  kościelnych uroczystościach i w czasie ludowych obrzędów, przy kapliczkach przydrożnych, w skansenie, w kurpiowskich wsiach i miasteczkach. W niezliczonych kadrach zapisuje bogactwo i różnorodność świata, którego granice wyznacza, z jednej strony - zieleń natury, z drugiej - czerwień kurpiowskiego stroju.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej
                                                           

Grzegorz Gwizdon
cz, 28 czerwca 2007 12:06
Data ostatniej edycji: pt, 29 czerwca 2007 10:57:22

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę