Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość za www.radio.bialystok.pl

Czy dojdzie do rozwiązania koalicji PiS-u z PSL-em w sejmiku województwa podlaskiego?

PSL jako jedyne ugrupowanie nie otrzymało stanowiska w żadnej z ośmiu komisji sejmiku. Według jednych źródeł PSL na piątkowym posiedzeniu klubu będzie rozważać renegocjację umowy koalicyjnej z PIS-em lub nawet wyjście z koalicji, choć inne źródła temu stanowczo zaprzeczają. Sytuacji podczas głosowań i ewentualnych skutkach nie chce komentować wicemarszałek z PSL Jan Kamiński. PSL chciało mieć przewodniczących dwóch komisji. Gdy głosowanie w pierwszych komisjach szło nie po jego myśli, radni opuścili posiedzenia komisji.

"Panu Kamińskiemu puściły nerwy" - tak zbojkotowanie przez PSL głosowań komentuje Andrzej Chmielewski z Samoobrony. Komentując fakt, że PSL nie ma żadnego przewodniczącego w komisjach, Jarosław Matwiejuk mówi, że stało się to na własne życzenie Ludowców, bo chcieli za dużo funkcji w Sejmiku, a mają już przecież przewodniczącego Sejmiku i dwóch członków Zarządu. Nad faktem, że PSL nie kieruje żadną komisją ubolewa natomiast Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem dzisiejsze wydarzenia świadczą o jakimś zgrzycie w koalicji. "To jest wynik chyba zbyt dużych aspiracji PSL i braku porozumienia między klubami w sprawie obsady stanowisk" - tak dzisiejszy wynik komentuje z kolei marszałek z PiS-u Dariusz Piontkowski. Jednocześnie ma on nadzieję, że gdy emocje opadną, wszystko wróci do normy. PiS będzie kierować czterema komisjami: infrastruktury, rolnictwa, edukacji i rolnictwa. Platforma Obywatelska ma dwóch przewodniczących komisji: rewizyjnej i rodziny. Komisji zdrowia będzie przewodniczyć radny Samoobrony, a komisji statutowej radny LiD-u.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę