Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Kurpie-Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy "Kurpie- Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2007 roku, o godz. 12.00, w Galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży. Wystawa będzie czynna do 25 lipca.

       Fotografie na wystawę zostały wybrane spośród blisko 400 zdjęć umieszczonych w albumie “Kurpie - Puszcza Zielona” autorstwa Gabora Lorinczego. Ten znany łomżyński fotografik po raz piaty wystawia swoje prace w naszej galerii (poprzednie wystawy odbyły w latach: 1995, 1998, 2000, 2001). W najnowszej ekspozycji Gabor Lorinczy, z radością powrócił do tematyki związanej z Kurpiowszyzną. Oczarowany mieszkańcami i przyrodą tej niezwykłej krainy zachłannie utrwala zmieniające się wraz z porami roku obrazy. Znajduje je w puszczy i nad rzeką, na rozległych łąkach i wśród  pól, na  kościelnych uroczystościach i w czasie ludowych obrzędów, przy kapliczkach przydrożnych, w skansenie, w kurpiowskich wsiach i miasteczkach. W niezliczonych kadrach zapisuje bogactwo i różnorodność świata, którego granice wyznacza, z jednej strony - zieleń natury, z drugiej - czerwień kurpiowskiego stroju.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej
                                                           

Grzegorz Gwizdon
wt, 26 czerwca 2007 15:57
Data ostatniej edycji: cz, 28 czerwca 2007 12:03:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę