Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Burmistrz Stawisk zatrzymany

Policja zatrzymała dziś burmistrza Stawisk. 40-letni Marek W. podejrzewany jest o korupcję. Policja nie ujawnia o jakie przestępstwo chodzi. Zatrzymanie może mieć jednak związek z zawiadomieniem do prokuratury skierowanym w kwietniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Białymstoku. Było ono wynikiem kontroli. Inspektorzy szczegółowo sprawdzali gospodarkę finansową gminy w 2005 roku. Wykryte nieprawidłowości obciążały odpowiedzialnością burmistrza Stawisk.

Według RIO gmina nie stosowała przepisów w zakresie zamówień publicznych. Nieprawidłowości były też w zbywaniu nieruchomości komunalnych. To np. sprzedaż za 30 tys. 300 złotych działki z pominięciem znajdującej się na niej studni głębinowej, której wartość rzeczoznawcy oszacowali na blisko 140 tys. złotych. Do tego przy sporządzaniu aktu notarialnego wprowadzono w błąd notariusza, nie podając tej studni jako nieodłącznego elementu zbywanej działki. Burmistrz w tym samym dniu, w którym późniejszy nabywca wpłacił wadium za udział w przetargu umożył nabywcy zaległości podatkowe. Lista stwierdzonych przez RIO nieprawidłowości, za które odpowiada burmistrz Stawisk jest długa. Jutro ma on być doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę