Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kradzież szczepionek

Sanepid ostrzega by nie kupować szczepionek u przygodnych sprzedawców - w Łomży skradziono ponad 60 różnego rodzaju szczepionek. Złodziej włamał się do prywatnego samochodu przewożącego szczepionki z łomżyńskiego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej do Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Drozdowie. Nieznany sprawca ukradł tzw. termotorbę, w której były cztery rodzaje szczepionek: przeciwko śwince, odrze i różyczce, przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, przeciwko Haemophilus influenzae typu b.

Rzecznik wojewódzkiej Stacji Sanepidu w B-stoku Artur Wnuk przestrzega przed kupowaniem i stosowaniem szczepionek z nieznanych źródeł. Użycie szczepionek bez nadzoru lekarskiego, a wcześniej przechowywanych w nieodpowiednich warunkach, może poważnie zaszkodzić. Sanepid uczula również lekarzy pierwszego kontaktu, by zwracali baczniejszą uwagę na źródło pochodzenia szczepionek przynoszonych przez swoich pacjentów. O wszelkich próbach sprzedaży szczepionek z nielegalnych źródeł należy natychmiast informować najbliższą jednostkę policji i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Skradzione szczepionki nie mają żadnej wartości finansowej, bo szczepienie nimi jest prowadzone bezpłatnie przez lekarzy pierwszego kontaktu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę