Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Powroty do przeszłości III

W niedzielę,17 czerwca 2007 roku, w godzinach 11.00-17.00, zapraszamy na dziedziniec Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Dwornej 22c, na festyn archeologiczno-historyczny “Powroty do przeszłości “. Tegoroczny festyn przeniesie nas do czasów antycznego Rzymu i jego legionistów. Stowarzyszenie Pro Antica z Lublina zaprezentuje (zrekonstruowane na podstawie dokumentacji archeologicznej) uzbrojenie i wyposażenie armii rzymskiej sprzed 2300 lat oraz odtworzy walki Rzymian z barbarzyńcami z pierwszych wieków naszej ery, a zespół “The Celtic Folk” zagra tradycyjną muzykę celtycką, Ponadto odbedą sie pokazy pradawnego rzemiosła, sposobów przyrządzania pożywienia oraz wyrabiania paciorków i innych ozdób. W stoiskach rzemieślniczych spotkamy kowala, garncarza, skórnika czy rogownika. Natomiast w budynku Muzeum będzie można obejrzeć wystawę zabytków archeologicznych z naszych zbiorów (fragmenty naczyń,ozdób oraz uzbrojenia) związanych z okresem wpływów rzymskich na tutejszych ziemiach. Powroty do przeszłości” to „żywa lekcja historii”, w której zwiedzający to nie goście, lecz czynni uczestnicy.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 11 czerwca 2007 15:09
Data ostatniej edycji: śr, 27 czerwca 2007 11:21:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę