Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na podziemne ceglane tunele natrafiono w Łomży w sąsiedztwie budynku II Liceum Ogólnokształcącego.

Główne zdjęcie
miejsce zarwanie się boiska

Na ślad podziemnych ceglanych budowli sprzed kilku wieków natrafiono w Łomży po panującej ostatniej nocy ulewie. Obok budynku II LO zarwała się płyta boiska i okazało się, że są pod nim jakieś podziemne przejścia lub piwnice. Wezwani przez dyrekcję szkoły pracownicy urzędu ochrony zabytków stwierdzili, że to prawdopodobnie pozostałości zabudowań istniejących tu niegdyś zabudowań klasztornych. Wstępnie oszacowano je na XVII-XVIII wiek.

W odrzuconej z wyrwy ziemi odnaleziono poza fragmentami cegieł także pokruszone dachówki, fragmenty naczyń i kości, prawdopodobnie ludzkich. Może to wskazywać także na istnienie w tym miejscu krypt grobowych, jednak dokładniejsze dane mogą przynieść tylko badania archeologiczne.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę