Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zrezygnujemy z pracy - zapowiadają strajkujący lekarze w Łomży

Lekarze, którzy biorą udział w proteście chcą złożyć wypowiedzenia. Z pracy chce zrezygnować znaczna część protestujących. A to oznacza, że z pracy odejdą często wszyscy lekarze z oddziału mówi dr Leszek Kołakowski z łomżyńskiego szpitala. W tej chwili wypowiedzenia złożyli lekarze z ortopedii, trwa zbieranie dokumentów na kardiologii. Dzisiaj większość lekarzy złożyła swoje wypowiedzenia, jak to mówią protestujący, u zaufanej osoby.

Dokumenty trafią do dyrektora szpitala jeżeli taką decyzję podejmie komitet strajkowy. Jeżeli lekarze zdecydują się na tak radyklaną decyzję oznacza to poważne problemy dla szpitala, mówi dyrektor łomżyńskiego szpitala, Marian Jaszewski. To duży szpital pełnoprofilowy, do którego trafiają pacjenci z całego regionu łomżyńskiego. Przy masowych zwolnieniach placówka będzie miała problem z funkcjonowaniem i zabezpieczeniem opieki medycznej pacjentom. Tak zdecydowana reakcja lekarzy to odpowiedź na zachowanie rządu. Zdaniem protestujących władza nie traktuje ich poważnie. Problem może być tym większy, że lekarze chcą zrywać umowy o pracę w trybie natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia. Powołują się na prawo pracy, które zakłada taką możliwość w przypadku rażących naruszeń ze strony pracodawcy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę