Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ciąg dalszy afery paliwowej

Przeciwko kolejnym pięciu osobom łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia. Dotyczy to ich udziału w tak zwanej dużej aferze paliwowej. A chodzi o osoby z województwa wielkopolskiego i mazowieckiego. W sprawie badanej przez łomżyńskich prokuratorów wyłudzono nienależny zwrot podatku VAT w sumie na kilkadziesiąt milionów złotych.

Przy okazji wyjaśniania tej sprawy pojawiają się ślady zupełnie nowych przestępstw. Jak poinformował prokurator okręgowy w Łomży - Henryk Żochowski - właśnie rozpoczęło się np. śledztwo w sprawie wyłudzenia stali na 900 tysięcy złotych z Huty Ostrowiec Świętokrzyski. Osobie, która wyłudziła stal gwarancji kupieckiej udzieliła firma z Hiszpanii. Po odbiorze tej stali z huty szkodę naprawiła hiszpańska firma ubezpieczeniowa. W całej sprawie podejrzanych jest 27 osób, część z nich zaproponowało dobrowolne poddanie się karze, jednak i tak cała sprawa trwać będzie jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Jednak w tym miesiącu do sądu trafią kolejne cztery akty oskarżenia, bo prokuratura na bieżąco kieruje tam wyjaśnione wątki.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę