Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.gazeta.pl

Umorzenie w sprawie komendanta policji z Łomży

Po raz drugi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez mł. insp. Andrzeja Zarembę, komendanta miejskiego policji w Łomży We wrześniu ub.r. komendant Zaremba wydał rozkaz, który zabraniał wstępu na teren komendy miejskiej policjantom przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Problem w tym, że niektórzy funkcjonariusze nie mogli przez to odebrać wypłat. O wszystkim zawiadomili komendanta wojewódzkiego policji i prokuraturę.


Szef policji z komendantem przeprowadził rozmowę dyscyplinującą. Prokuratura Rejonowa w Suwałkach, której przekazano sprawę (łomżyńską wyłączono z uwagi na to, że na co dzień współpracuje z łomżyńską policją), umorzyła ją ze względu na niską szkodliwość czynu.

Na tę decyzję zażalenie złożyli poszkodowani policjanci. Poparł ich też łomżyński sąd. - "Analiza zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego upoważnia do stwierdzenia, że prowadzący śledztwo ślizga się po ujawnianych okolicznościach i unika dotknięcia sedna zagadnienia" - napisał w uzasadnieniu Michał Gąsiewski, sędzia Sądu Rejonowego w Łomży.

Na początku maja nakazał dodatkowo przesłuchać zainteresowanych sprawą policjantów.

W czwartek prokuratura ponownie umorzyła sprawę.

- Zrobiliśmy to z uwagi na znikomą szkodliwość - tłumaczył nam wczoraj prokurator Andrzej Sienkiewicz, zastępca szefa suwalskiej Prokuratury Rejonowej.

Policjanci, którzy o wszystkim powiadomili prokuraturę, zapowiadają, że odwołają się od jej decyzji. Twierdzą, że rozkaz komendanta Zaremby był zemstą za to, że są wobec niego "niepokorni".

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę