Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Kultura zyska pół miliona, a sport poczeka

530 tysięcy 833 zł – tyle pieniędzy chcą przeznaczyć władze miasta dla instytucji kultury. Dodatkowe pieniądze, to tylko tymczasowy – przewidziany na okres dwóch miesięcy -zastrzyk gotówki podtrzymujący je przy życiu „do czasu otrzymania dotacji z budżetu państwa”. Na najbliższej sesji radni Łomży mają zająć się zaproponowanymi przez Prezydenta zmianami w tegorocznym budżecie. Pieniądze na kulturę mają pochodzić ze specjalnej rezerwy ogólnej budżetu Łomży.

Stosunkowo najwięcej mają otrzymać biblioteki – ponad 183 tysiące złotych. O niemal 50 tysięcy mniej Prezydent chce przeznaczyć na Muzeum Północno-Mazowieckie. Równe 110 tysięcy miałoby trafić do Orkiestry Kameralnej i niewiele ponad 100 tysięcy do miejscowego Teatru.

Proponowane zmiany w budżecie to nie tylko zwiększenia dotacji – są też cięcia. W tym roku nie będzie zapisanych w budżecie 400 tysięcy złotych na inwestycje sportowe w mieście. Pieniądze w takiej właśnie kwocie miały spłynąć od Zarządu Województwa Podlaskiego na budowę zespołu terenowych obiektów sportowych przy ulicy Konstytucji 3 Maja (150 tys zł.) i I etap modernizacji stadionu miejskiego (250 tys zł.) Forsy nie będzie bo Sejmik Województwa zmienił okres dofinansowania tych dwóch zadań z roku 2004 na lata 2005- 2006.
Miejskie pieniądze zabezpieczone na obie inwestycje sportowe mają natomiast zostać przesunięte na rozbudowę wysypiska odpadów komunalnych w Miastkowie.

zobacz:
Wniosek w sprawie zmian w budżecie na 2004 rok. (Druk 298)
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę