Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość ochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyścig z czasem w Turkmenistanie -czyli c.d wyprawy motocyklistów z Wysokiego Mazowieckiego

Azerbejdżan okazał się pechowym krajem dla uczestników wyprawy motocyklowej z Wysokiego Mazowieckiego do Mongolii. Mieli kłopoty na granicy, w trakcie przejazdu przez kraj i przy jego opuszczaniu. Przez problemy przy przekraczaniu granicy gruzyjsko - azerskiej zakłócony został plan całej wyprawy. Teraz przed Danielem Śliwowskim i Grzegorzem Urbanem kolejne wyzwanie. Przejechać przez kolejny kraj w rekordowym tempie. A wszystko dlatego, że na przejazd przez Turkmenistan motocykliści mają tylko 3 dni, na tyle dostali wizy w tym kraju.

W tym czasie muszą pokonać około 1400 km. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Grzesiek, cały przejazd przez Azerbejdżan był jedną wielką przygodą. Zły stan dróg, deszcz i błoto skutecznie utrudniały im jazdę. Chwilami nie mogli jechać szybciej niż 60 km/h. Motocyklistom przeszkadzała nie tylko zła pogoda, ale przed wszystkim bardzo skorumpowani urzędnicy. Problemy zaczęły się już na granicy. Do Azerbejdżanu wjechali dopiero przy drugim podejściu. Musieli też wręczyć wiele łapówek. Podobna sytuacja spotkała ich przy wyjeździe, kiedy kupowali bilety na prom do Turkmenistanu. Musieli płacić wszystkim i za wszystko, żeby zapewnić sobie wyjazd z tego kraju. Grzesiek i Daniel nie mogą się już doczekać kiedy dojadą do Uzbekistanu. Wtedy skończy się ich wyścig z czasem i krótkoterminowymi wizami. Zacznie się za to spokojna podróż do Mongolii.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę