Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

"Przestrzenie Malarskie 7"- wystawa obrazów Włodzimierza Dawidowicza

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy "Przestrzenie malarskie 7" Włodzimierza Dawidowicza z Warszawy. Wernisaż - z udziałem Autora - odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia 2007 roku, o godz. 18.00, w salach wystawowych przy ul. Długiej 13. Na ekspozycję składają się obrazy z lat 1994-2006, a dominującym tematem jest pejzaż. Wystawa będzie czynna do 24 maja 2007 roku.

 Malarstwo Włodzimierza Dawidowicza jest bardzo różnorodne zarówno w swojej tematyce, jak i charakterze, a także w samych środkach ekspresji. Zwraca uwagę bogatą kolorystyką obrazów. Można w nich odkryć duży dynamizm formy i umiejętność różnorodnego jej kształtowania. Współistnieje tu wiele światów, czy raczej wiele poziomów doświadczenia i przeżywania rzeczywistości. Artysta prowadzi nas poprzez uniwersum chrześcijańskie, z wizerunkami Chrystusa i postaciami aniołów, przez pełne przestrzeni, monumentalne pejzaże z masywami wzgórz, do postaci i tematów z legend i podań staroarmeńskich, które są wciąż żywe w wyobraźni plastyka, mającego swych przodków aż w Armenii.

 

Grzegorz Gwizdon
pon, 23 kwietnia 2007 12:36
Data ostatniej edycji: pon, 23 kwietnia 2007 13:57:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę