Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.interia.pl

Siedmiuset kandydatów na radnych sejmiku

Szesnaście komitetów wyborczych chce wystartować w przedterminowych wyborach do sejmiku woj. podlaskiego, które odbędą się 20 maja. O północy w piątek minął termin rejestracji list kandydatów i tyle komitetów zgłosiło takie listy Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Białymstoku.

W sumie na listach tych komitetów jest siedmiuset kandydatów na radnych, którzy będą rywalizowali o trzydzieści mandatów w sejmiku. Wśród zgłoszonych komitetów są wszystkie liczące się partie polityczne, a oprócz nich m.in. Białoruski Komitet Wyborczy, Nasze Podlasie czy Podlasie XXI Wieku.

Niektóre z komitetów mają braki formalne w dokumentach; do poniedziałku mają czas na ich uzupełnienie.

W jesiennych wyborach do sejmiku woj. podlaskiego wzięło udział 14 komitetów wyborczych. Swoich radnych miało pięć ugrupowań politycznych: PiS, PO, Samoobrona, PSL, oraz blok Lewica i Demokraci. Nie udało się jednak utworzyć koalicji większościowej; w kluczowych głosowaniach dotyczących składu nowego zarządu (chodziło o wybór jednego z wicemarszałków województwa) był remis. Ponieważ w ciągu trzech miesięcy od jesiennych wyborów zarządu nie udało się powołać, z mocy prawa sejmik uległ rozwiązaniu.

Razem z przedterminowymi wyborami do sejmiku, w Podlaskiem odbędzie się też referendum dotyczące przebiegu obwodnicy Augustowa przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę