Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd aresztował gangsterów z Łomży

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wystąpiła dziś do sądu o aresztowanie zatrzymanego wczoraj mieszkańca Łomży Sławomira W. i jego sześciu kolegów. Główny zarzut dotyczy udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Sławomir W. pseudonim Generał został zatrzymany wczoraj nad ranem przez oddziały antyterrorystyczne z białostockiego CBŚ i komendy głównej policji. Funkcjonariusze weszli równocześnie do mieszkań sześciu innych członków gangu, trudniącego się m.in. wymuszaniem haraczy oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Dziś wszyscy byli przesłuchiwani w prowadzącej te jedną z największych w ostatnich czasach aferę kryminalną o zasięgu ponad regionalnym.

Rzecznik gdańskiej prokuratury, Krzysztof Trynka powiedział , że zarzuty postawione siedmiu mieszkańcom Łomży i okolic to udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, liczne włamania do sklepów i mieszkań, obrót znaczna ilością narkotyków i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Gangsterzy dopuścili się m.in. licznych napadów na właścicieli komisów samochodowych w Łomży, jej okolicach i w Białymstoku. Jak się szacuje tylko na handlu narkotykami gang zarobił około miliona złotych. Zarzuty zagrożone są karami od ośmiu lat pozbawienia wolności. Zdaniem prokuratora Trynki sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy – nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. Większość już zatrzymanych, łącznie z Generałem już odpowiadała za podobne przestępstwa

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę