Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

N@utobus w Łomży

Dzieci, urzędnicy, a nawet policjanci z Łomży odwiedzali w poniedziałek zaparkowany na Starym Rynku n@utobus. Autobus z dostępem do internetu od niemal dwóch miesięcy jeździ po wsiach, miasteczkach i miastach województwa podlaskiego i wszędzie zachęca do korzystania z usług on-line.

N@utobus to projekt organizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Polskie Centrum Kompetencji Administracji i Edukacji Elektronicznej. Odwiedzając miejscowość najpierw organizowane jest szkolenie dla określonych grup zawodowych.
- Zazwyczaj są to urzędnicy gminni, ale przychodzą także rolnicy, a raz mieliśmy nawet strażaków ochotników - mówili szkoleniowcy. - Przede wszystkim pokazujemy jak skutecznie wyszukać informację w internecie, ale kursy dotyczą dostępu do coraz częściej oferowanych usług on-line - dodawali.
N@utobus łączy się ze światem za pomocą satelity, ale niestety nie wszędzie i nie zawsze się to udaje. Wczoraj po południu ktoś przestawił talerz satelitarny i N@utobus stracił ten kontakt...
- Nic się strasznego nie stało – podkreślali szkoleniowcy i natychmiast przełączyli się na dostęp do internetu z komórek sieci GSM.

N@utobus w Łomży jest od trzech dni. Dziś będzie stał przy Publicznym Gimnazjum nr 8, a później pojedzie do Szumowa i Szepietowa.
- Właściwie nie zdarzyło się nam jeszcze abyśmy dotarli gdzieś, gdzie wcześniej nie było internetu – mówili. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę