Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie

Główne zdjęcie
Wojciech Borzuchowski

Michał Kamiński do niedawna „poseł z łomżyńskiego” wygrał mandat w Parlamencie Europejskim startując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Konsekwencją wyboru Kamińskiego do Brukseli jest pozbawienie go mandatu w Sejmie. Zwolniony poselski fotel zajmie Wojciech Borzuchowski - obecny wicestarosta zambrowski - który w poprzednich wyborach parlamentarnych (krajowych) startował z tej samej listy wyborczej co Michał Kamiński.


Wojciech Borzuchowski w 2001 roku startując z 9 miejsca na liście PiS uzyskał 1468 głosów poparcia. Był to wówczas czwarty wynik na tej liście po Krzysztofie Jurgielu, (14355), Michale Kamińskim (11035) i Jarosławie Zielińskim (8337). We wrześniu 2001 roku mandaty poselskie wygrali Jurgiel i Kamiński. Rok temu Jurgiel wygrał wybory uzupełniające do Senatu i został Senatorem a jego miejsce w sejmie zajął Zieliński. Teraz fotel poselski zwalniany przez Kamińskiego obejmie Wojciech Borzuchowski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę