Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Imperialne zakusy Białegostoku

Łączenie czy likwidacja. Pytanie dotyczy przyszłości stacji pogotowia ratunkowego w województwie podlaskim. Dziś w Kurierze Porannym Marszałek Krzysztof Tołwiński przekonuje o słuszności pomysłu połączenia wszystkich trzech działających na tym terenie stacji pogotowia ratunkowego. Sam pomysł - dodajmy – wcale nie jest nowy, a raczej ponownie przez władze województwa odgrzebany. Rok temu spotkał się on ze zdecydowanym sprzeciwem w Łomży i Suwałkach. Dziś też tak będzie tym bardziej, że dyrektorzy stacji o powrocie do koncepcji łączenia dowiedzieli się z gazety podkreśla Grzegorz Wasilewski dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Łomży.

Dyrektor dodaje, że tak jak przed rokiem i teraz też jest przeciwny temu pomysłowi. Jego zdaniem połączenie trzech wojewódzkich stacji w jednego molocha nie wyjdzie na dobre. Tym bardziej, że stacji w Łomży i Suwałkach są stacjami które już kilka lat temu przeszły proces restrukturyzacji, a ta w Białymstoku nie. I najprawdopodobniej problem leży właśnie w Białymstoku - władze województwa proces ten chcą przeprowadzić kosztem Łomży i Suwałk w których mogą być zwolnienia pracowników obawia się dyrektor Wasilewski.
Tymczasem marszałek Tołwiński przekonuje na łamach Kuriera Porannego, że na łączeniu stacji najbardziej skorzystają pacjenci, którzy mieszkają przy granicy byłych województw. Pomoc medyczna ma dotrzeć tam szybciej.
A dyrektor białostockiego pogotowia dodaje:
„- Mogą się pojawić pewne kłopoty imperialne. Łatwo przewidzieć, że Łomża i Suwałki będą się obawiać zdominowania przez Białystok. Jednak według mnie zupełnie niepotrzebnie - mówi Ryszard Wiśniewski, szef białostockiego pogotowia, o który mówi się, że zostanie dyrektorem połączonych stacji.”
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę