Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Samorząd miejski Zambrowa będzie miał większościowe udziały w miejscowym szpitalu

Szpital w Zambrowie będzie prowadziła spółka samorządowa z większościowym pakietem miasta Zambrów. W skład spółki wejdą ponadto powiat zambrowski oraz samorządy gminne. Dziś radni powiatu, po długiej dyskusji, zdecydowali się na przystąpienie do spółki samorządowej, godząc się na to, by samorząd miejski posiadał w szpitalu około 65 % udziałów. Oznacza to, że rocznie z kasy miejskiej na utrzymanie szpitala powędruje około miliona złotych.

Wysokość udziałów powiatu, jak również terminy wpłat będą jeszcze negocjowane przez starostę z burmistrzem. – "Chcielibyśmy, rozłożyć wpłatę naszych udziałów na lata 2008-2010" – powiedział nam starosta Bogdan Rykaczewski. Ustalono także, że do spółki wejdą gminy ze swoimi udziałami, np. gmina Zambrów wpłaci 800 tys., Szumowo i Rutki po 300 tys., a Kołaki – 200 tys. zł. W sumie potrzeba zebrać około 4 mln zł. Jak na razie swój udział w spółce samorządowej zadeklarowały wszystkie samorządy gminne.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę