Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Konkurs Fundacji Fundusz Współpracy

Do 13 sierpnia można składać wnioski na projekty w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL Środki przeznaczone z Europejskiego Funduszu Społecznego na Program Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL to około 134 miliony euro. Konkurs ogłoszony na początku czerwca skierowany jest głównie do odbiorców publicznych, ale zgodnie z założeniami, wnioskodawcami mogą być także organizacje pozarządowe.

Projekty powinny dotyczyć takich tematów jak: powrót na rynek pracy, wzmocnienie gospodarki społecznej wspierania firm i wykorzystania nowych technologii, godzenia życia zawodowego i rodzinnego oraz integracji społecznej i zawodowej uchodźców.
W oparciu o Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL uzgodniony z Komisją Europejską i zatwierdzony w dniu 23 kwietnia 2004 roku, a następnie przyjęty przez Komitet Europejski Rady Ministrów w dniu 28 maja 2004 roku Fundacja Fundusz Współpracy, działając jako Krajowa Struktura Wsparcia (instytucja wdrażająca) dla wymienionego Programu, ogłosiło konkurs projektów do Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL realizowanego w latach 2004 - 2008.
Wnioski na duże partnerskie projekty powinny być zgodne z pięcioma tematami Programu Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL:
* Ułatwianie wchodzenia i powrotu na rynek pracy osobom mającym trudności z integracją lub reintegracją celem promowania rynku pracy otwartego dla wszystkich.
* Wzmocnienie krajowej gospodarki społecznej (trzeciego sektora), a w szczególności usług na rzecz społeczności lokalnych, z akcentem na podnoszenie jakości miejsc pracy.
* Wspieranie zdolności dostosowania się firm i pracowników do strukturalnych zmian gospodarczych oraz wspieranie wykorzystania technologii informacyjnych i innych nowych technologii.
* Godzenie życia rodzinnego i zawodowego oraz ponowna integracja kobiet i mężczyzn, którzy opuścili rynek pracy, poprzez rozwój bardziej elastycznych i efektywnych form organizacji pracy oraz działań towarzyszących.
* Wsparcie integracji społecznej i zawodowej osób ubiegających się o status uchodźcy.

Wniosek może złożyć każdy legalnie działający na terenie RP podmiot, działając w porozumieniu z co najmniej dwoma innymi podmiotami, których celem jest stworzenie Partnerstwa na rzecz Rozwoju.
W ramach tego konkursu wnioski muszą być składane w dwóch formach – elektronicznej i papierowej. Wnioski należy składać w Fundacji Fundusz Współpracy, która pełni rolę instytucji wdrażającej, na adres: ul. Górnośląska 4a, 00-444 Warszawa, w terminie od 7 czerwca do 13 sierpnia 2004 roku do godziny 17.00. W przypadku wniosków przesyłanych pocztą za datę złożenia wniosku uznawana będzie data stempla pocztowego.
Wnioskodawcy przed wypełnieniem dokumentów aplikacyjnych powinni zapoznać się z Programem Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, Uzupełnieniem Programu oraz Informatorem dla wnioskodawców.

Podstawowe informacje oraz formularz wniosku można znaleźć na: stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki i Pracy www.equal.mgpips.gov.pl.
Ponadto informacji udzielają także pracownicy Fundacji Fundusz Współpracy:
tel. (22) 625 39 37, fax. (22) 625 28 05,
e-mail: equal@cofund.org.pl

Jacek Babiel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę