Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Kierowcy w Łomży rano mieli problemy z przejechaniem.

Czas z zimowego na letni zmieniliśmy w nocy z soboty na niedzielę. Okazuje się jednak, że nie wszędzie nowy czas już obowiązuje. Zima jest jeszcze w wielu sygnalizatorach świetlnych, które sterują ruchem na skrzyżowaniach. Sterowniki tych urządzeń decydują kiedy po nocy sygnalizacja zaczyna sterować ruchem, a do której godziny widzimy tylko żółte, pulsujące światło. Na większości skrzyżowań sygnalizacja zaczyna sterować ruchem o 6 rano. Dzisiaj zaspała.

Okazało się, że na wielu skrzyżowaniach działa wg starego czasu. Także przed 7 kiedy na ulice wyjeżdżało coraz więcej samochodów dalej pracowała w trybie nocnym. Zamiast pomagać kierowcom - mrugała do nich żółtym światłem. Światłami sterują urządzenia, które musimy przestawić ręcznie - mówi pracownik łomżyńskiego Ratusza, Andrzej Karwowski. W Łomzy sterowniki tylko na jednym skrzyżowaniu zmieniły czas automatycznie. Pozostałe musi zmienić człowiek - dodaje. Podobna sytuacja była w pozostałych miastach regionu. Czas zmieniliśmy w nocy z soboty na niedzielę, ale w tym czasie pracownicy firm, które są odpowiedzialne za działanie świateł mieli wolne. Dlatego dopiero dzisiaj zaczną przestawiać czas z zimowego na letni. W Polsce czas na letni zmieniamy od 1977 roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę